Nowoczesne fontanny

Nowoczesne fontanny beznieckowe w letnie dni zwiększają w znaczący sposób atrakcyjność przestrzeni publicznej w którą są wbudowane. Ich skaczące strumienie, rozpryskująca się woda przyciąga dzieci i rodziców, stanowiąc źródło radości i zabawy. Dobrze dobrane oświetlenie w letni wieczór podkreśla atrakcyjność obiektu. Fontanna jest jednak bardzo złożonym obiektem. Składa się z urządzeń o różnym stopniu skomplikowania, które wymagają stałej i regularnej obsługi. Obsługa ta powinna być odpowiednio przeszkolona i posiadać odpowiednie doświadczenie do realizacji takich prac.

Bezpieczeństwo

Bezpieczne użytkowanie obiektu jest celem naszych projektantów, naszych wykonawców i naszej obsługi. Dobrze rozumiemy, że każdy błąd projektowy może wpłynąć nie tylko na trwałość ale i na zdrowie korzystających z fontann. Watersystem Sp. z o.o. Sp. K. projektuje i realizuje fontanny od przeszło dekady.

Poniżej zamieszczamy kilka wskazówek jak dobrze zaprojektować fontannę by była ona funkcjonalna i bezpieczna.

Projekt wykonawczy technologii fontanny powinien być spójny pod względem branż: konstrukcyjnej, sanitarnej, elektrycznej i drogowej. Zapewni to dobrą podstawę do realizacji inwestycji przez doświadczonych i wykwalifikowanych budowlańców. Prawidłowo wykonana fontanna będzie posiadać odpowiednie spadki instalacji, sprawną wentylacje pomieszczenia technicznego czy brak zastoin wodnych i kałuż. Dobry serwis gwarancyjny zapewni brak przestojów fontanny i zwiększy jej bezawaryjność.

Ważnym czynnikiem przy wykonaniu fontanny jest również zachowanie odpowiednich spadków zarówno w niecce fontanny jak i poza nią. Każda fontanna poza odpowiednim ukształtowaniem niecki powinna posiadać odpowiednio ukształtowaną zlewnię. Zapewni to odseparowanie placu od niecki nie pozwalając dostać się zanieczyszczeniom z placu a jednocześnie zapewni szybki powrót wody z dysz do fontanny. W strefie zlewni nie powinny znajdować się żadne ławki, donice czy też zieleń.

Pompy dysz wodnych są agregatami podwodnymi korzystającymi z wody w niecce pod płytami. Zasilanie agregatów i reflektorów poprzez napięcie bezpieczne 12 i 24V. Woda w niecce jest stale filtrowana i uzdatniana. Do wody dodawany jest dezynfektant zapobiegający rozwojowi i wzrostowi bakterii. W przypadku awarii układu filtracji lub uzdatniania fontannę należy wyłączyć. Ważne jest też to, że woda w fontannie nie jest przeznaczona ani do picia ani kąpieli. Powinny o tym informować tabliczki przy fontannie.

Łatwość obsługi

Dodatkowym czynnikiem ułatwiającym obsłudze nadzór nad pracą fontanny jest zastosowanie najnowocześniejszych systemów wysyłania danych DMX RDM. System ten pozwala nie tylko na zarządzenie poszczególnymi urządzeniami ale też na otrzymywanie informacji zwrotnych o stanie każdego z urządzeń. Dzięki temu, nie trzeba demontować poszczególnych urządzeń by sprawdzić ich stan pracy. Ułatwia to obsługę i minimalizuje koszt eksploatacji. Garść przedstawionych informacji powinna pomóc w przygotowaniu Państwu projektu lub koncepcji fontanny. Jeżeli mają Państwo pytania lub potrzebują Państwo pomocy przy projekcie prosimy o kontakt. Dołożymy wszelkich starań aby realizowane przez Państwa zdanie, spełniało wszystkie normy i wymagania stając się bezpieczniejsze i bardziej atrakcyjne.

Porozmawiajmy !

Zadzwoń:
22 795-77-93
22 425-78-99

lub wypełnij
formularz kontaktowy